Головна » Статті » Статті та матеріали про бджільництво

Вулики–лікарі на Рівенщині
Вулики–лікарі на Рівенщині

Як 60 бджолиних сімей рівненського пасічника Григорія Тестюка повернули здоров’я не одному десяткові людей
 

Григорiй Тестюк демонструє свiй лiкувальний вулик. (Фото автора.)

Про диво–вулики пасічника Григорія Тестюка з села Малятин Гощанського району, що на Рівненщині, доводилося чути давно, але от завітати на його обійстя та на власні очі побачити процес лікування, якось не випадало. І от нарешті, здолавши маршруткою понад шістдесят кілометрів, потрапила до відомого бджоляра. Григорій Олександрович зустрічає в брилі — як і личить справжньому пасічнику. Нині літо, отож сезон лікування у вуликах у самому розпалі.

У танку — протяги, на пасіці — здоров’я

Ми прямуємо з господарем до старого саду, де «проживають» аж 60 бджолосімей. Диво–вулики відразу привертають увагу не лише величиною — у зріст людини, а й яскравими кольорами. Бджоляр повагом підходить до вулика, відкриває кришку й демонструє облаштування всередині.

— Ось ці дощечки є стелею для бджіл, а для людей ложем, — розповідає, обережно приставляючи їх одна до одної, — щілина між ними має бути не більше 0,4 мм, щоб бджола не могла пролізти та вжалити. Поверх стелиться простирадло, людина роздягається і зручно вкладається, вкривається ковдрою, а тоді кришка вулика зачиняється.

Повітря всередину потра­пляє через сітчані віконечка, аромат від прополісу, пилку аж п’янить, залишається лише спокійно лежати, а кусючі «лікарі» вправно виконають свою місію... Поспавши кілька сеансів у такому вулику, обов’язково відчуєте відновлення сил, а ще всі органи почнуть працювати на відновлення здоров’я, і недуги самі по собі почнуть відступати. Для профілактики вистачить i кількох сеансів, переконує пан Тестюк. Але коли хвороба задавнена, потрібно набагато більше часу. Лежати у вулику для відчуття ефекту потрібно не менше чотирьох годин. Найкраще вночі — коли всі бджоли збираються у вулику.

— Як усе це у вас почалося? — запитую Григорія Олександровича.

— Я все життя прослужив у армії в танкових військах. А в танку скрізь протяги, отож до завершення служби цілий букет хвороб назбирав: радикуліт, остеохондроз. І я почав шукати сам собі лікування. Побачив якось по телевізору передачу про облаштування таких вуликів. Почав аналізувати, що та як, і ось до такого додумався. Із бджолами раніше справи не мав узагалі, хоча і батько, і тесть пасіки мали. Оця, де ми нині знаходимося, покійного тестя, хоча нині вона розрослася. Коли вийшов у відставку, подумав, а чому б не зайнятися пасікою. Оселилися з дружиною тут, на хуторі. Почав літературу читати, новинки різні підбирати та випробовувати. Бджолами займаюся з 1990 року, а вулики–лежаки зробив лише два роки тому. Спочатку випробовував на собі. Коли після сеансу став на ноги, здавалося, зараз полечу, як ті бджоли, — така легкість у тілі була. За ці два роки позбувся всіх своїх болячок.

Повір бджолі!

Секрет лікування залежить від кількох складових. Це, в першу чергу, мікровібрація, що виникає від роботи трудівниць у вулику, сильне біополе комах і фітонциди від бджолопродуктів, а ще температура, адже ці комахи підтримують її у своїх хатинках у межах 36–37 градусів, тобто такою, як і в людському тілі.

— Спершу я запропонував бджолину «терапію» своїй родичці, яка бачила, як ці процедури допомогли мені, — провадить далі пасічник–цілитель. — У неї руки та ноги попухли, ходити не могла, а після кількох лежань у вулику готова була ледь не танцювати. А минулого року, після того, як у програмі «Критична точка» вийшов сюжет про такий метод лікування, ціле літо від бажаючих відбою не було. Були дні, що приймав до 300 дзвінків. Люди приїздили з усіх куточків України — Житомир, Суми, Ялта, Дніпропетровськ, Донецьк, Мелітополь — така широка географія. Переважно доїжджають ті, яким не допомогла офіційна медицина. І ви знаєте, за минуле літо в мене загинуло кілька бджолосімей. Саме в тих вуликах, де лікувалися люди з непростими захворюваннями. Я вважаю, що комахи віддавали свою енергію недужим, а самі гинули.

Переважно всі, хто побував у «вуликах» Григорія Тестюка, повертаються додому задоволені результатом. Бувають навіть справді дивовижні зцілення. Наприклад, Григорій Олександрович розповідає про жінку, яка приїздила з восьмирiчним хлопчиком, нервовим, крикливим, він не говорив i заледве ходив. Коли на третій день перебування дитина покликала «мамо!», в тієї жінки волосся мало не дибки стало. «Недавно вона мені телефонувала, говорила, що хлопчик набагато спокійніший став, краще ходить», — каже пан Тестюк. — А то приїхала жіночка з Полтави: зігнута так, що носом землю могла рити. Розповіла, що вже двадцять років промучилася зі своєю недугою. Побула два дні, наполовину її розігнуло. На радощах зібралася додому, а через кілька днів знову повернулася, ще й подружок своїх привезла». Утім траплялися й такі випадки, коли недужі казали, що «бджолина методика» їм не допомогла. Таких людей Григорій Олександрович нарахував лише троє. «У мене вже весь липень розписаний, бажаючих дуже багато, — каже він і радить тим людям, які планують наважитися на бджолину терапію: — Бджолі треба вірити! А ще — знати, що вона дуже не любить різких запахів, тоді й покусати може, а особливо алкоголю».

ПЕРЕВІРЕНО НА СОБІ    Рецепти здоров’я

— Усі, хто приїздить, крім спання у вуликах, вживають і бджолопродукти: мед, прополіс, забрус, підмор, — ділиться секретами пасічник. — Їх лише потрібно правильно застосовувати, і тоді будете здивовані результатом. От квітковий пилок я не використовую. Краще взяти пергу — суміш меду та пилку, яку бджоли обробляють своїми ферментами. Її добова доза для людини — два грами, тоді як пилку потрібно 20. Вона дає величезний ефект для підвищення гемоглобіну в організмі, допомагає навіть від безпліддя. Забрусом бджоли запечатують щільники, до його складу входять секрет воскових та слинних залоз бджіл, прополіс і квітковий пилок. Жуючи зрізаний зі щільника забрус, можна вилікувати захворювання гайморових пазух, допомагає він і при нежиті. Прополіс має сильні антимікробні й антивірусні властивості. Якщо змішати розтоплені вершкове масло та прополіс у пропорції 10 до 1 — приготуєте бальзам для ран. Маточне молочко зміцнює імунітет. Я ж маю власний рецепт — змішую в пропорціях прополіс, маточне молоко, забрус і підмор із медом. Гарантую, що гемоглобін підніме й узагалі організм оздоровить. Приймати одну чайну ложку такої суміші потрібно двічі на день: вранці натщесерце і ввечері перед сном. Але не просто проковтнути, а розсмоктувати протягом 15—17 хвилин, щоб добре засвоїлося. А от із підмору можна зробити спиртову настоянку: склянку молотих бджіл і щіпку прополісу на літр горілки. Настоювати у банці три тижні. Процідити і додати стільки ж свяченої води. Вживати зранку по столовій ложці, а дітям давати стільки крапель, скільки років. Допоможе імунітет підвищити, а ще це хороша підмога для відновлення чоловічої сили. Коли я виходжу з медом на базар, питаю покупців, з якою ціллю мед купують. Якщо для лікування, даю поради, як правильно застосовувати. Я хочу, щоб продукт допоміг, щоб не говорили, що підсунув неякісний товар.



Джерело: http://www.umoloda.kiev.ua/number/1903/218/67687/
Категорія: Статті та матеріали про бджільництво | Додав: sanator (15.08.2012) | Автор: Ольга ДЕМ’ЯНЧУК W
Переглядів: 4592 | Коментарі: 1 | Теги: сон на вуликах, апітерапія, пасіка, апімандри, АпіХата, АпіВулик | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 світлана  
0
Доброго дня. Буду щиро Вам вдячна за телефон або хоча б адресу Григорія Тестюка з с.Малятин. Дуже потрібно, а їхати навмання неможливо, оскільки ми з Херсонщини. Сподіваюсь на відповідь. Дякую.

Ім`я *:
Email *:
Код *: